ديدار فدراسيون ورزشي پوهنتون هاي افغانستان با ريس جديد پوهنتون كابل

هیئت رهبری و ورزشکاران فدراسیون ورزشی پوهنتون های افغانستان با ریس جدید پوهنتون کابل (آقای حمیدالله فاروقی) دیدار و گفتگو کردند، در این گفتگو ابتدأ الحاج منقوش الدین نسیمی رییس این فدراسیون صحبت کرد و دست آورد های که در این دو سال اخیر برای ورزش تحصیلات عالی کشور بدست آمده بود را بیان داشت، در قدم دوم  سکرتر جنرال این فدراسیون در مورد سفرهای پیشرو و چالش های فراروی ورزشکاران پوهنتون های کشور صحبت نمودند و در اخیر هم ذبیح الله شهزاد مسئول نشرات در مورد ایجاد جمنازیوم جدید در مقر پوهنتون کابل صحبت نمود تا مشکلات تمرینی ورزشکاران مرفوع شود، آقای فاروقی در صحبت نهایی شان ضمن خوشی زیاد از دست آورد های فدراسیون یاد شده بیان کردند که ایشان مسئولیت جدید را بخاطری پزیرفته اند تا برای رشد پوهنتون کابل کارهای مفیدی انجام دهند که یکی از آن ها ترویج فرهنگ ورزش در این نهاد بزرگ علمی است.

ديدار هيت رهبري فدراسيون ورزشي پوهنتون هاي افغانستان

الحاج ماسترمنقوش الدین نسیمی رییس فدراسیون ورزشی پوهنتونهای افغانستان امروز با جناب فيصل امين سخنگوي وزارت تحصيلات عالي و عضو هيت رهبري فدراسيون ورزشي پوهنتون هاي افغانستان و طارق استانكزي عضو مقام وزارت همچنان عضو فعال اين فدراسيون دیدار و گفتگو کردند، در این دیدار بحث پیرامون مسائل مختلف در عرصۀ رشد ورزشهای دانشگاهی صورت گرفت و طرفین به تفاهم روی پلان هاي بعدي و برگذاری مسابقات داخلی برای انتخابی به مسابقات محصلین جهان داشتند که در سال ۲۰۱۷م قرار است با حضور بیشتر از ۱۵۰ کشور جهان در چین تایپه برگذار شود.
فدراسیون ورزشی پوهنتونهای افغانستان تلاش دارد تا بهترین و نخبه ترین ورزشکاران کشور را در این رقابتها اعزام نماید تا برای مهین عزیز ما افتخار کسب نمایند، ورزشکارانیکه در رقابتهای مختلف میان پوهنتون های آسیایی و بین المللی برگذار میشود میان ۱۷ الی ۲۸ سال سن باید باشند.

 

نشرات فدراسيون ورزشي پوهنتون هاي افغانستان

نخستین دوره رقابتهای مشت زنی پوهنتون های آسیا به پایان رسید.

نخستین دورۀ رقابتهای مشت زنی پوهنتون های آسیا به پایان رسید که در این رقابتها ورزشکاران افغانستان توانستند یک مدال نقره و یک برونز بدست بیاورند.

Continue reading “نخستین دوره رقابتهای مشت زنی پوهنتون های آسیا به پایان رسید.”

ورزشکاران مشت زنی افغانستان راهی تاجکستان شدند

تیم مشت زنی پوهنتون های افغانستان جهت اشتراک در نخستین دورۀ رقابتهای مشت زنی پوهنتون های آسیا عازم شهر دوشنبه تاجکستان شدند. Continue reading “ورزشکاران مشت زنی افغانستان راهی تاجکستان شدند”